Home » Poradniki » Pracująca mama czyli koniec macierzyńskiego

Pracująca mama czyli koniec macierzyńskiego

Urlop macierzyński nie ubłagalnie szybko dobiega końca, a my mamy w głowie mnóstwo obaw jak pogodzić pracę z opieką nad kilkumiesięcznym dzieckiem, a zarazem zająć się domem i zakupami. Bywają chwile, że wydaje nam się to niewykonalne, a jednak jest to możliwe. Liczy się tylko odpowiednia organizacja czasu. Zapoznaj się z naszymi poradami, być może pomogą Ci ułożyć tak plan dnia, byś miała czas również dla siebie.

W pierwszej kolejności musisz zaplanować opiekę nad dzieckiem. Oczywiście najbardziej nadającą się do tego osobą byłaby babcia malca, jeśli jednak jest to niemożliwe pozostaje opiekunka lub żłobek. Przy doborze opiekunki należy kierować się przede wszystkim doświadczeniem, bo przecież nie chciałybyśmy, by naszemu dziecku pod naszą nieobecność stała się krzywda. Dlatego najlepiej popytać znajomych, czy znają kogoś zaufanego z umiejętnościami opieki nad niemowlakiem. Warto też rozpatrzyć możliwość oddania dziecka do żłobka. Dzieci znacznie lepiej rozwijają się wśród rówieśników.

Kwestię zakupów możesz rozwiązać na dwa sposoby. Jeśli dziecka pilnuje zaufana osoba, zawsze możesz ją poprosić, by w ciągu dnia podczas spaceru kupiła kilka rzeczy. Możesz także w weekend robić duże zakupy na cały tydzień planując obiady, a wracając z pracy dokupować tylko świeże pieczywo i warzywa. Zaoszczędzi ci to mnóstwa czasu.

Pamiętaj, by od razu po pracy poświecić dziecku kilka minut uwagi zanim zabierzesz się za domowe obowiązki. Czekało na ciebie cały dzień i potrzebuje twojej bliskości. Kiedy już zaśnie możesz zająć się praniem, równie dobrze możesz prasować podczas oglądania w telewizji swojego ulubionego serialu.

Koniecznie też nie zapominaj o sobie. Poczytaj ulubioną książkę lub zażyj relaksującej kąpieli. Relaks jest potrzebny dla twojego zdrowia psychicznego.

Sama się przekonasz, że w kilka tygodni nabierzesz rytmu pracującej mamy i wszelkie trudności, których obawiałaś się jeszcze podczas urlopu macierzyńskiego zostaną szybko rozwiane. Twoja kariera i rozwój jest równie ważna jak macierzyństwo ponieważ to ona pielęgnuje twój dobry nastrój co przekłada się na relacje z rodziną.

Przeczytaj:

apetistin tabletki I snoril apteka I ravestin dystrybutor I slimica opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*