Home » Odchudzanie » O szafranie w odchudzaniu

O szafranie w odchudzaniu

Szafran to jedna z najdroższych przypraw spotykanych na świecie, a jednocześnie efektywny składnik preparatów odchudzających. Dlaczego?

Skład szafranu i zastosowanie w medycynie

Starożytna medycyna grecka wypowiada się szeroko o szafranie. Pacjenci z dawnych wieków doceniali właściwości przeciwbólowe i mocno pobudzające. Te ostatnie stanowią podstawę podczas przyśpieszenia odchudzania. Główny składnik aktywny szafranu to krocyna. Współczesne badania mówią wyraźnie, że krocyna to przełom w terapiach jelita grubego, układu trawiennego. To jedna z najlepszych informacji dla osób poszukujących suplementów posiadających dodatkowe funkcje profilaktyczne. Krocyna z szafranu znajduje również miejsce w terapiach bezpłodności i depresji.

Dlaczego warto przyjmować szafran w suplementach?

Z prostego powodu. Samodzielna przyprawa w dużej dawce powoduje gorzki smak jedzenia. Natomiast preparat Bioxyn (cena w aptece to lekko ponad 100 złotych ze względu na wartość wskazanej przyprawy) już takich skutków ubocznych nie posiada i zawiera największe spotykane stężenie szafranu na rynku. Bioxyn traktowany jako ekstrakt z szafranu zawiera więcej niezbędnych przy odchudzaniu związków niż klasyczna przyprawa, co dodatkowo podnosi wydajność zakupu. Szafran przyjmowany nawet w dużych dawkach nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu. Najczęściej spotyka się delikatny wzrost poziomu sodu, ale bez potrzeby przesadnej regulacji.

Najlepsze połączenia zdrowotne z szafranem

Bioxyn wykorzystuje szafran w połączeniu z imbirem (termogeneza) i opuncją figową (błonnik ułatwiający wypróżnianie, stałe uczucie nasycenia), co pozwala na optymalizację wydatku energetycznego organizmu w czasie spoczynku.

Wniosek

Bioxyn, prawdzie opinie naukowe potwierdzają właściwości specyfiku i odnoszą się do najlepszych praktyk ludowej, starożytnej medycyny alternatywnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*