Home » Poradniki » Kiedy konieczna jest wizyta z dzieckiem u psychologa?

Kiedy konieczna jest wizyta z dzieckiem u psychologa?

Wychowanie dziecka nie jest rzeczą prostą, na każdym kroku powinniśmy pamiętać, że jesteśmy dla malca autorytetem i starać się, by nie zburzyć w nich tego wizerunku, ponieważ odzyskanie go nie będzie wcale proste, a czasami nawet niewykonalne. W wychowaniu dziecka największe znaczenie odgrywa konsekwencja, już od najmłodszych lat dziecko powinno mieć świadomość, że raz podjęta przez nas decyzja jest nieodwołalna. Chodzi głównie o kwestie zadawania kar. Dzieci niekonsekwentnych rodziców nie boją się kar, ponieważ wiedzą, że nie zostaną nadane, bądź anulowane, gdy ładnie o to poproszą, i w rezultacie nie poprawiają swojego zachowania.

Niekiedy z pewnymi kwestiami wychowania nie potrafimy sami sobie poradzić i niezbędna lub też przydatna jest wizyta u psychologa. Często psycholog jest mylony przez rodziców z psychiatrą i na wieść, że powinni się udać do poradni psychologicznej reagują nerwowo, ponieważ ich dziecko wcale nie jest psychicznie chore. Zaś prawda jest taka, że psycholog wysłuchując problemu w oparciu o wieloletnie doświadczenie udziela wskazówek.

Czasami jest tak, że my jako rodzice nie dostrzegamy problemu, a o wizytę z dzieckiem w poradni psychologicznej proszą nas opiekunowie ze żłobka czy przedszkola. Nie powinnyśmy lekceważyć problemu, ponieważ nasza pociecha może inaczej zachowywać się w stosunku do domowników, a inaczej wśród otaczających je rówieśników.

Zazwyczaj pierwsza wizyta w poradni przebiega bez obecności dziecka. Rodzic spokojnie może przedstawić problem i swoje obawy związane z wychowaniem. Dziecko widząc w nas autorytet nie lubi być krytykowane, zwłaszcza przy obcych osobach. Niekiedy już pierwsza wizyta pozwala rozwiązać problem. Psycholog tłumaczy nam jak rozmawiać z dzieckiem i jak postępować, by uniknąć problematycznych sytuacji. Jeśli jednak konieczna jest wizyta z dzieckiem, nie mamy się czego obawiać, psycholog zyskuje zaufanie dziecka i stara się nawiązać z nim kontakt w oparciu u wiedzę zdobytą podczas pierwszej wizyty, w której dziecko nie uczestniczyło.

Nie obawiajmy się rozmawiać o problemach ze specjalistą. Nawet jeśli jesteśmy sceptycznie nastawione, szybko przekonamy się, że jego pomoc pozytywnie wpłynie na zachowanie dziecka.

Zobacz tutaj:

apetistin stosowanie I snoril ceneo I ravestin opinia I slimica stosowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*