Home » Poradniki » Jak wygląda szczęśliwa rodzina?

Jak wygląda szczęśliwa rodzina?

Biorąc pod uwagę, że według Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku odbyło się aż 72 tysiące rozwodów, uznać można, że kłopoty w rodzinie są na porządku dziennym. Statystyki wskazują, jak dużą grupę wśród rozwodzących się stanowią bardzo młodzi małżonkowie. W 2008 r. aż 56 proc. rozwodzących się mężczyzn stanowili panowie do 24. roku życia, a 75 proc. kobiet panie do 24. Może to być dowodem, na to, że decydujemy się na związek małżeński nie będąc jeszcze do niego przygotowanym psychicznie. Być może również brak wiedzy i przygotowania do współżycia i antykoncepcji w dużej mierze wpływa na zawieranie związków w młodym wieku.

Znaczenie rodziny w dzisiejszych czasach uległo masowej degradacji. Zapominamy już, że szczęśliwa rodzina to taka, która potrafi wspólnie spędzać czas, cieszyć się wszystkimi nawet najmniejszymi sukcesami i wspólnie znosić porażki. Współczesna rodzina, to życie pod jednym dachem, ale tak naprawdę osobno, to bezustanna pogoń za dobrobytem i spełnieniem zawodowym. Całkiem niedawno temu, trzydzieści może czterdzieści lat temu nie do pomyślenia było, żeby kobiety pracowały. Ich obowiązkiem było zajmowanie się domem i dziećmi. Dzisiaj dla kobiety jest to bardzo ujmujący zawód, który nie pozwala jej się spełniać zawodowo. Ambitne kobiety, to nie problem współczesnych rodzin. Przez te kilkadziesiąt lat zmienił się również próg jakości życia. Kiedyś dzieci potrafiły dobrze się bawić w blokowiskach, dzisiaj przesiadują całymi dniami przed komputerami rozmawiając z tymi samymi znajomymi, z którymi równie dobrze mogliby się spotkać, za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub portali społecznościowych.

Pracujemy od świtu do nocy starając się zapewnić rodzinie byt na dobrym poziomie, zapominamy jednak, że czasami jej członkowie potrzebują tylko i wyłącznie naszej bliskości, która tak naprawdę nic nie kosztuje.

Niepodważalnie szczęście w rodzinie zapewniają pieniądze, nie należy jednak zapominać o bliskości i rozmowie z jej członkami. Niekiedy pieniądze nie wystarczą, kiedy w pewnym momencie przestajemy dostrzegać problemy bliskiej osoby. Szczęście zapewnić może możliwość pomocy w trudnych chwilach drugiej osoby, choć może to brzmi banalnie, to na pewno wiele z nas pewnie przekonało się, że te banalne czyny więcej znaczą niż zarabiane przez nas pieniądze.

Więcej informacji:

apetistin jak stosować I snoril forum I ravestin skład I slimica gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*