Home » Zdrowie » Energia, a odżywianie u osób aktywnych fizycznie

Energia, a odżywianie u osób aktywnych fizycznie

Aktywność fizyczna to podstawa do pobudzenia metabolizmu, również w stanie spoczynku. Optymalizacja wydatku energetycznego to kluczowe zagadnienie dla uzyskania komfortu treningowego.

Spalanie tłuszczu przy treningu i w stanie spoczynku

Człowiek, który nie uprawia sportu na co dzień, a wykorzystuje suplementy białkowe nie odczuje żadnej różnicy w budowie masy mięśniowej. Dlaczego? Chodzi o niszczenie mięśni przy treningu, a później ich odbudowę z udziałem białka. Jeżeli nie ćwiczysz, a chcesz przyśpieszyć spalanie jedyna szansa to suplementy roślinne, chociażby Bioxyn. Kto stosował szafran, imbir, opuncję figową (skład Bioxyn) ten potwierdza działanie rozgrzewające i hamujące apetyt. Szafran umożliwia szybsze spalanie rezerw tłuszczowych i hamuje powstawanie nowych, co jest kluczowe w diecie endomorfików. Główne źródło energii dla człowieka to węglowodany, ale niekoniecznie proste kojarzone głównie z cukrem, ogólnie słodyczami. Apetyt na węglowodany hamuje realnie błonnik.

Jak pobudzić rezerwy tłuszczu?

Przy małej intensywności treningowej spalasz najczęściej rezerwy węglowodanowe, a niewiele tłuszczu. Przy wydłużaniu aktywności proporcje zmieniają się na wykorzystanie zmagazynowanego tłuszczu. Warto zatem oddawać się dłuższym cyklom aerobowym na wioślarzu, bieżni, rowerku stacjonarnym. Dobrze dobierać do diety produkty o niskim/średnim indeksie glikemicznym, który mówi o szybkości wchłaniania węglowodanów.

Co tak naprawdę zapewnia suplementacja?

Bioxyn podnosi efektywność treningu fizycznego oraz komfort spalania rezerw tłuszczowych w stanie spoczynku. W ramach suplementacji preparatami roślinnymi, białkowymi oraz węglowodanowymi dochodzi do przyśpieszenia regeneracji ciała, co pozwala na większą częstotliwość ćwiczeń bez utraty motywacji. Przed podjęciem decyzji o suplementacji warto skonsultować konkretne składniki z lekarzem i monitorować organizm, szczególnie w pierwszych tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*