Home » Uroda » Czym odżywić włosy?

Czym odżywić włosy?

Właściwa pielęgnacja włosów nie zawsze jest gwarancją ich zdrowego wyglądu. Choć na zewnątrz wydają się w porządku, od środka mogą potrzebować wsparcia. Czym odżywić włosy i jak zapobiegać ich wypadaniu? Ważne jest przede wszystkim rozgraniczenie sposobu dbałości o ten atut. Ważna jest bowiem pielęgnacja na zewnątrz i od środka. Do dbałości na zewnątrz przydają się wszelkie odżywki, szampony, olejki. Można je nabyć w każdej drogerii. Należy tutaj podkreślić, że włosy lubią zmiany kosmetyków. Dodatkowo, stosując kilka rodzajów, można lepiej zauważyć efekty, lub ich brak. Na tej podstawie można stwierdzić, który produkt spełnia oczekiwania. Warte przetestowania jest serum Grow Ultra.

Dbałość o włosy od środka dotyczy cebulek włosowych. Wymagają one maksymalnego odżywienia, ponieważ odpowiadają za ogólną kondycję włosów. W kwestii wnętrza włosów należy wspomnieć o suplementacji, której zadaniem jest wspieranie pielęgnacji zewnętrznej. Wszelkie preparaty najczęściej powstają w wyniku połączenia ekstraktów z wielu roślin. Warto docenić ich dobroczynny wpływ i to, że są ogólnodostępne. W skład preparatu Grow Ultra wchodzi mieszanka ekstraktu z tarczycy i kiełków soi, pszenicy. Dzięki temu Grow Ultra pomaga odbudować włosy.

Poza gotowymi suplementami i kosmetykami kupowanymi w sklepach, aptekach i drogeriach można samodzielnie wykonać skuteczny preparat. Jednym z takich propozycji może być spray powstały z cytryny i wody mineralnej. Powstały roztwór można aplikować na włosy raz dziennie. Tak przygotowaną ciecz należy przechowywać w lodówce i korzystać przez maksymalnie kilka dni. Po tym czasie, spray należy zastąpić nową dawką. Alternatywą dla cytryny może być pomarańcza, którą poleca się głównie dla włosów przesuszonych.

W ujarzmieniu włosów puszących się, elektryzujących i zniszczonych może pomóc domowy olejek. Do jego powstania wystarczą dwa rodzaje olejków: rozmarynowy i lawendowy. Połączenie ich w odpowiednich proporcjach przechowuje się w chłodnym, ciemnym miejscu. Wówczas nie traci właściwości nawilżających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*