Home » Poradniki » Czy związek z rozwodnikiem ma szanse na powodzenie?

Czy związek z rozwodnikiem ma szanse na powodzenie?

Coraz trudniej o udany związek. Badania Głównego Urzędu Statystycznego wykazują, że w roku 2008 doszło do prawie 66 tysięcy rozwodów, co stanowiło aż 26% liczby nowo zawartych małżeństw. W tymże roku 55% rozwodzących się mężczyzn nie przekroczyło 24 roku życia i aż 75% kobiet, które nie ukończyły 24 roku. Wynika z tego, że małżeństwa są zawierane w bardzo wczesnym wieku, gdzie nie zawsze małżonkowie dojrzeli do tak poważnej decyzji.

W ponad 2/3 przypadków pozew o rozwód składa kobieta, a najczęstszymi przyczynami jest niezgodność charakterów, zdrada, alkoholizm czy trwały związek uczuciowy z inną osobą.

Skoro znaczący procent osób w bardzo młodym wieku postanawia się rozstać, można więc założyć, że będzie chciał podjąć kolejną próbę małżeństwa w przyszłości. Czy związek z rozwodnikiem lub rozwódką ma szanse na przetrwanie?

Powodzenie takiego związku zależy od wielu czynników, a w dużej, choć zdawałoby się to absurdalne, od co spowodowało, że poprzedni nieudany związek udał rozpadowi. Jeśli to był alkoholizm lub inny z nałogów partnera istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że również nasz związek z tym mężczyzną niestety nie będzie w stanie przetrwać.

Bardzo znaczący w powodzeniu związku z rozwodnikiem jest też fakt, ile on ma lat i jak długo był w związku małżeńskim. Dojrzali mężczyźni ciężko przyzwyczajają się do zmian i często mogłyby rodzić się konflikty, gdzie mężczyzna oczekiwałby od nas, byśmy posiadały zalety jego byłej żony, a my na każdym kroku czułybyśmy się porównywane do jego byłej żony. Niekiedy nawet mniej doskonałe niż ona.

Nie jest jednak regułą fakt, że związek z rozwiedzionym mężczyzną musi skończyć się porażką. Wiele zależy od naszego zaangażowania, wyrozumiałości, jak również ciężkiej pracy partnera, któremu po jednym nieudanym związku zapewne trudno tworzyć coś zupełnie nowego. Główną zasadą jest, by tworząc związek podążać znacznie wolniejszymi krokami, niż w przypadku związku z osobą bez bagażu doświadczeń z poprzedniego małżeństwa. Niestety musimy również zaakceptować fakt, że jeśli mężczyzna ma dzieci z byłą żoną, rozwód nie urwie całkowicie ich kontaktów. Będzie brał udział w życiu dzieci i wspólnie z żoną podejmował decyzje ich dotyczące. Tego niestety nie da się wykluczyć, choć nie jednej z nas, a można nawet założyć, że każdej będzie to bardzo przeszkadzało.

Przeczytaj więcej:

apetistin sklep I snoril stosowanie I calminax opinie I bioxyn kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*