Home » Poradniki » Czy związek po zdradzie ma szanse na powodzenie?

Czy związek po zdradzie ma szanse na powodzenie?

Zdrada to niewątpliwie jeden z najbardziej przyciągających uwagę tematów zarówno w sieci, kolorowych pisemkach dla kobiet jak i programów telewizyjnych. Być może właśnie bezustanne poruszanie tematu, rozpatrywaniu za i przeciw i przedstawianiu historii osób zdradzanych i zdradzających, jest jedną z przyczyn wywierających w nas ciekawość i popychających do niewierności.

Nie ulega wątpliwości, że zdrada w małżeństwie jest o wiele cięższym brzemieniem do dźwignięcia niż w przypadku związku partnerskiego. Główny Urząd Statystyczny podaje, że rozpadowi zazwyczaj ulegają związki po 14 latach bycia razem, można więc założyć, że są rozstania, które w większości przypadków dotykają dzieci. W takich więc związkach pomimo zdrady małżonkowie mają większą motywację, by postarać się odbudować związek i dla dobra dzieci tworzyć pełną rodzinę.

Nie ważne jednak czy w grę wchodzi niezobowiązujący związek partnerski czy też małżeństwo związek po zdradzie wymaga mnóstwa zaangażowania, dojrzałości i pewności, że pomimo niewierności i straty zaufania, jesteśmy w stanie odbudować wszystko począwszy od fundamentów związku.

Nie ma najmniejszego znaczenia, czy to żona zdradza męża, czy mąż żonę, choć powszechnie uznano, że większym „grzechem” jest zdrada kobiety. Uważa się wówczas, że jest złą żoną i złą matką, obrzucając ją przy tym wyzwiskami. Zaś męska natura stworzona do zdrad, jest bardziej wybaczalna i dopuszczalna w mniemaniu większości ludzi. Warto więc zacząć obalać ten mit, ponieważ zarówno zdrada kobiety jak i mężczyzny, oznacza, że coś złego zaczęło się dziać w związku. Kłamstwo ma krótkie nogi, więc często ona wychodzi na jaw, a my musimy nauczyć się żyć ze świadomością niewierności męża bądź żony.

Życie w takim związku oczywiście jest możliwe, należy jednak być przygotowanym na wiele trudności. Raz utracone zaufanie, budowane latami, nie odbuduje się z dnia na dzień. Z tego też względu najlepiej skorzystać z porad psychologa. Wspólnie z partnerem czy partnerką odwiedzając jego gabinet możemy dowiedzieć się, jak kierować związkiem i jak budować między sobą relacje, by pomimo zdrady, cierpienia i zatraconego zaufania móc na nowo stworzyć zdrowy, stabilny związek.

Źródło:

apetistin sklad I snoril co to jest I calminax oryginalny I bioxyn tabletki allegro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*