Home » Poradniki » Czy związek na odległość ma szanse na przetrwanie?

Czy związek na odległość ma szanse na przetrwanie?

Każdy związek skazany na trudny egzamin jakim jest odległość wystawiony jest na ciężką próbę. Niekiedy upływający czas spędzony osobno i dzieląca dwoje ludzi odległość powoduje nawarstwiające się konflikty związku doprowadzające niestety do rozpadu.

Związek na odległość wymaga przede wszystkim ogromnego zaangażowania i dojrzałości obojga partnerów. Budowanie relacji partnerskiej z osobą przebywającą daleko od nas niestety nie współgra z potrzebą bliskości. W dobie internetu i wszystkich nowinek technicznych ten kontakt nie jest już tak ograniczony jak jeszcze 5, 10 czy 15 lat temu, kiedy istniała wyłącznie możliwość nadawania listów za pośrednictwem poczty, które i tak często ginęły. Dzisiaj pary żyjące na odległość mogą kontaktować się telefonicznie, za pośrednictwem maili, komunikatorów internetowych umożliwiających także rozmowy poprzez kamerki internetowe. Czy to wszystko jest jednak w stanie zastąpić bliskość partnera czy partnerki? Niestety nie.

Miłość na odległość może być rozpatrywana w dwóch poszczególnych aspektach. Występuje w przypadku zawarcia znajomości na odległość i rodzącego się z czasem uczucia lub też w sytuacji, kiedy jeden z partnerów zmuszony jest z jakiegoś względu opuścić miejsce zamieszkania opuszczając tym samym drugą osobę. Mogą to być na przykład względy zarobkowe czy podjęcie studiów w innym mieście. Nie należy jednak rozpatrywać, która z podanych sytuacji jest prostsza, ponieważ w obu sytuacjach związek na odległość ze względów emocjonalnych jest trudny do utrzymania.

Nawet jeśli pary darzą się ogromnym zaufaniem i wykluczają możliwość zdrady, po pewnym czasie zaczynają pojawiać się obawy, czy z czasem uczucie nie wygaśnie całkowicie. Wiele par nawet nie próbuje podejmować walki i z chwilą wiadomości o wyjeździe decydują się na rozstanie. Ci odważniejsi, pragnący podjąć się wyzwania, mają okazję cieszyć się smakiem zwycięstwa, kiedy związek przetrwa rozłąkę, bo związek poddany takiej próbie jest znacznie silniejszy, dojrzalszy i odporniejszy na drobne konflikty.

Związek, którego nie pielęgnujemy i nie walczymy o niego nie jest w stanie przetrwać ani próby czasu ani innych nawet najbardziej błahych wyzwań, związek pielęgnowany jest w stanie przetrwać zarówno próbę czasu jak i dzielącą partnerów odległość. Przed podjęciem pochopnej decyzji, powinnyśmy pomyśleć, że czasami warto zaryzykować, bo nie zawsze odległość musi być końcem związku, a początkiem nowego rozdziału wprowadzającego emocjonalną stabilizację.

Informacje:

preparat apetistin I snoril jak stosować I calminax test I bioxyn czy mozna kupic w aptece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*