Home » Zdrowie » Czy szumy uszne przechodzą?

Czy szumy uszne przechodzą?

Kłopoty z szumem w uszach nie dotykają tylko osób w podeszłym wieku. Szybkie tempo życia, stresująca praca, głośna muzyka czy gwar miast sprawiają, że na tę przypadłość cierpią coraz to młodsze osoby. Mimo, że szumy uszne to nie choroba, to jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość i może ona utrudniać nam życie, szargać nam nerwy, a nawet powodować silną bezsenność. Pojawienie się szumów może również zwiastować początek innej, poważniejszej choroby. Warto jest więc w celu diagnozy udać się do lekarza specjalisty – laryngologa.

Jeżeli jednak poza szumami usznymi nie zauważyliśmy innych objawów, bardzo możliwym scenariuszem jest, że nasze uszy są po prostu zmęczone. Niedobór odpowiednich składników odżywczych w naszym organizmie sprawia, że mózg nie może należycie chronić naszych uszu przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak hałas, brud, stres czy po prostu zmęczenie. Dlatego warto zadbać o należy odpoczynek dla naszych uszu – unikajmy, kiedy tylko możemy głośnej muzyki i huku oraz regularnie czyśćmy uszy.

Musimy pamiętać również o prawidłowej suplementacji naszego organizmu. Odpowiednio dobrany preparat pozwoli uzupełnić nasze braki w diecie kompleksowo, dzięki czemu nasz organizm na nowo będzie mógł chronić nasze narząd słuchowy. Sprawdzonym produktem tego typu jest Calminax. Dzięki wysokiej zawartości cynku i miłorząbu japońskiego zwiększa wydzielanie tlenku azotu w naszym organizmie, który jest odpowiedzialny za poprawę ukrwienia naczyń krwionośnych w uchu wewnętrznym, polepsza przepływ krwi do mózgu oraz przeciwdziała uszkadzaniu się komórek.

Magnez zawarty w preparacie poprawia krążenie krwi w mózgu, dzięki czemu naszemu ucho jest lepiej ukrwione, a co za tym idzie więcej składników odżywczych jest do niego dostarczane. Natomiast witaminy z grupy B stabilizują i poprawią działanie nerwów w obrębie ucha wewnętrznego.

Dobrze suplementowany organizm sprawniej funkcjonuje, a Calminx dzięki swojemu naturalnemu składowi dobrze się przyswaja, a my możemy zapomnieć o nieprzyjemnych szumach w uszach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*